Podstrona: Wybory Rektora PRz / Wizytówka pracownika PRz

ROZWÓJ – WSPÓŁPRACA – SZACUNEK

10 FAKTÓW

1. Kategoryzacja Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa

W 2017 roku, czyli po 5 latach od objęcia stanowiska Dziekana przez Prof. Jarosława Sępa Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa uzyskał kategorię A.

2. Atmosfera pracy twórczej

Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji, którą kieruje od 2007 roku, jest liderem na Wydziale pod względem liczby punktów za działalność naukową. Za rok 2019 pracownicy Katedry uzyskali łącznie 3 742 pkt.

3. Awanse zawodowe

W czasie pełnienia funkcji Prodziekana ds. Nauki i Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa 60 pracowników uzyskało stopień naukowy doktora, 40 pracowników uzyskało stopień naukowy doktora habilitowanego, 6 pracowników uzyskało tytuł profesora, lub wszczęło postępowanie.

4. Rozwój infrastruktury badawczej uczelni na poziomie światowym

W ramach projektu, którego był kierownikiem oraz w którym był wykonawcą, we współpracy z firmą Pratt & Whitney Rzeszów, powstało unikalne w skali światowej stanowisko do badań uszczelnień silników lotniczych.

5. Interdyscyplinarna współpraca

Wybrane publikacje świadczące o prowadzonej współpracy interdyscyplinarnej:

WBMiL, WCh: Sep, J., Galda, L., Oliwa, R., & Dudek, K. (2020). Surface layer analysis of helical grooved journal bearings after abrasive tests. Wear, 203233 (200 pkt.)

WEiI, WBMiL: Żabiński, T., Mączka, T., Kluska, J., Madera, M., & Sęp, J. (2019). Condition monitoring in Industry 4.0 production systems-the idea of computational intelligence methods application. Procedia CIRP, 79, 63-67.

PRz, P. Gdańska: Galda, L., Sep, J., Olszewski, A., & Zochowski, T. (2019). Experimental investigation into surface texture effect on journal bearings performance. Tribology International, 136, 372-384. (200 pkt.)

P.  Lubelska, PRz (WEiI, WBMiL): Kozłowski, E., Mazurkiewicz, D., & Żabiński, T., Prucnal S., Sęp J. (2019). Assessment Model of Cutting Tool Condition For Real-Time Supervision. Eksploatacja i Niezawodnosc - Maintenance and Reliability, 21(4), 679. (100 pkt.)

6. Wspieranie współpracy i ułatwianie pracownikom Politechniki udziału w projektach, w tym międzynarodowych

Wybrane projekty angażujące różne jednostki uczelni:

2020-2023 Projekt międzynarodowy ASSETs+Alliance for Strategic Skills addressing Emerging Technologies in Defense” – 30 partnerów z Europy – zaangażowane jednostki: Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji, Katedra Mechaniki Stosowanej i Robotyki, Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa.

2019-2022 MAESTRO "Manufacturing Education for a Sustainable fourth Industrial Revolution" – 7 partnerów uniwersyteckich – zaangażowane jednostki: Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji, Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa, Zakład Informatyki.

2013-2015 SKINTOptymalizacja i nadzór procesu obróbki skrawaniem cienkościennych zespołów silników lotniczych z zastosowaniem metod inteligencji obliczeniowej”. Projekt Innotech-K2/IN2/41/182370/NCBR/13. Kierownik Projektu – zaangażowane jednostki: Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji, Katedra Informatyki i Automatyki

Kolejne projekty międzynarodowe, mające na celu zaangażowanie pracowników z WBMiL, WEiI, WZ, WBISiA we wspólne prace, są w przygotowaniu.

7. Zwiększanie rozpoznawalności Politechniki Rzeszowskiej w Polsce i na świecie

Uczestnictwo w konferencjach międzynarodowych oraz panelach dyskusyjnych (m.in.):

14-15.11.2019 – Conference on Defence Skills and Dual Use Technologies, Round table: Paving the way forward, Caserta, Włochy

14.06.2018 – Enschede Business Conference – Enschede, The Dutch City Open For Polish Business, Panel Discussion: How to create WIN-WIN situation for two cooperating cities? Enschede, Holandia

10.09.2015 – Forum Lotnicze, DEBATA: Czego potrzebuje przemysł lotniczy aby się rozwijać? (rozwój technologii, ekspansja zagraniczna, instrumenty wsparcia), Warszawa.

8. Prowadzenie działalności naukowej na świecie

Pełnienie funkcji członka komisji rozprawy doktorskiej na University of Twente w Holandii. Mr D. Bijani „The effect of Surface texturing on friction in lubricated parallel sliding contacts considering starvation and boundary slip.”  Obrona pracy doktorskiej odbyła się 6 grudnia 2019 roku.

9. Fundusze na wsparcie rozwoju pracowników

W latach 2009-2013 kierował projektem: „Rozszerzenie i wzmocnienie oferty edukacyjnej oraz poprawa jakości kształcenia na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej”. Projekt UDA POKL 04.01.01-00-108/09-00.

10. Ocena przez studentów

Prof. Jarosław Sęp jest szczęśliwym posiadaczem dwóch statuetek w kategorii „Najlepszy Dziekan”.

Powrót do listy aktualności